Шаноўныя ліцэісты і настаўнікі, бацькі і ўсе, хто далучыўся да алімпіяднага руху!

Часам высокіх здзяйсненняў стаў для нас III этап рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах.


Сапраўды, лёс узнагароджвае тых, хто пастаянна працуе над сабой, гатовы да любых нечаканасцей, не пасуе перад цяжкасцямі, стараецца супрацьстаяць абставінам, пераадольвае новыя рубяжы.


Перамога не бывае выпадковай: яна патрабуе сур’ёзнай самааддачы, карпатлівых адносін да прадмета, рэальнага ацэньвання сваіх сіл і магчымасцей, развіцця творчых здольнасцей.


Нямецкі філосаф Кант адзначыў: “Адзін глядзіць у лужыну і бачыць гразь, а другі – адлюстраванне зоркі”.


Вынікі ўдзелу ў III этапе рэспубліканскай алімпіяды 2017 года


Беларуская мова і літаратура

1.Клімовіч Марыя, дыплом III ступені
2.Кажура Святлана, дыплом III ступені
Англійская мова

1.Казлова Дзіяна, дыплом I ступені
2.Свірская Марыя, дыплом II ступені
Інфарматыка

1.Лысенка Яўгеній, дыплом I ступені
2.Бакевіч Аляксей, дыплом II ступені
3.Мацкевіч Станіслаў, дыплом II ступені
4.Грышкін Андрэй, дыплом III ступені
Матэматыка

1.Сташкевіч Андрэй, дыплом I ступені
2.Геніс Арцём, дыплом III ступені
3.Кухараў Андрэй, дыплом III ступені
4.Рулінскі Арсеній, дыплом III ступені
Хімія

1.Уласавец Раман, дыплом I ступені
2.Ржавуцкі Арцём, дыплом I ступені
3.Паспелаў Яўгеній, дыплом I ступені
4.Жалезны Кірыл, дыплом II ступені
5.Пазняк Глеб, дыплом II ступені
6.Буйневіч Кірыл, дыплом II ступені
7.Мацукевіч Раман, дыплом II ступені
8.Кудрэвіч Ксенія, дыплом II ступені
9.Русаковіч Елізавета, дыплом III ступені
10.Баравы Іван, дыплом III ступені
11.Сідар Ірына, дыплом III ступені
12.Гардзіевіч Анастасія, дыплом III ступені
13.Мандрык Міхаіл, дыплом III ступені
14.Рабенок Ганна, дыплом III ступені
Біялогія

1.Даўгінін Энтані, дыплом I ступені
2.Камароў Кірыл, дыплом II ступені
3.Мішук Ягор, дыплом II ступені
4.Шэршэнь Леанід, дыплом II ступені
5.Наст Вольга, дыплом III ступені
Геаграфія

1.Альгамец Валерыя, дыплом I ступені
2.Купрыянюк Канстанцін, дыплом I ступені
3.Трэйгіс Уладзімір, дыплом I ступені
4.Шыла Андрэй, дыплом II ступені
5.Быліновіч Аляксей, дыплом I ступені
6.Сучок Ягор, дыплом III ступені
7.Іванюшын Ліон, дыплом III ступені
8.Дзямешчык Дзяніс, дыплом III ступені
Фізіка

1.Бачкоў Ілья, дыплом II ступені
2.Цямрук Уладзіслаў, дыплом II ступені
3.Усік Раман, дыплом III ступені
4.Ярук Раман, дыплом III ступені
Грамадазнаўства

1.Ясінская Людміла, дыплом I ступені
2.Усовіч Захар, дыплом II ступені
3.Кажапенька Мікіта, дыплом III ступені

Віншуем усіх удзельнікаў алімпіяды, а таксама іх настаўнікаў
Паўлаву Алу Баляславаўну
Кляўцэвіч Сафію Іванаўну
Жарнасека Міхаіла Васільевіча
Сакалова Андрэя Міхайлавіча
Мельнікаву Святлану Генадзьеўну
Кавалеўскую Ларысу Міхайлаўну
Альгамец Людмілу Рыгораўну
Паляшчук Вераніку Анатольеўну
Сечка Канстанціна Дзмітрыевіча
Таратын Вольгу Ігараўну
з перамогай у гэтых інтэлектуальных спаборніцтвах!
22 января 2017